Educatsja

miejsce spotkań hodowców kotów rasowych

Educatsja to projekt w ramach którego chcielibyśmy zaproponować spotkania z najwyższej klasy specjalistami z różnych dziedzin kociego zdrowia dla hodowców kotów rasowych.

   Będziemy poruszać tematy ważne dla każdego hodowcy, zarówno tego z wieloletnim stażem, jaki i dla tych, którzy swoją przygodę
z kotami rozpoczynają.

    Mamy zaszczyt poinformować, że nasze działania objął honorowym  patronatem prof. dr hab. Wojciech Niżański - Kierownik Katedry Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

                                                                                                                                                                                                  Zapraszamy do śledzenia aktualności....                                                                                                                                                                                                 




Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek " Advisory Board on Cat Diseases", stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Autor książki o chorobach zakaźnych kotów i psów. Jest twórcą
i kierownikiem specjalizacyjnych studiów podyplomowych "Choroby psów i kotów", wykłada zakaźne choroby psów i kotów w wielu ośrodkach akademickich. Tematy jego prac naukowo-badawczych oscylują wokół takich chorób zakaźnych, jak białaczka kotów, zespół nabytego niedoboru immunologicznego kotów, zakaźne zapalenie otrzewnej kotów, nosówka. Od 1995 r. jest kierownikiem podyplomowych studiów specjalizacyjnych Choroby psów i kotów organizowany na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

Książka przeznaczona jest dla lekarzy i studentów weterynarii, także hodowcy oraz miłośnicy kotów znajdą w niej wiele cennych informacji na temat chorób zakaźnych ich zwierząt. Bogato ilustrowana zdjęciami opisuje w przystępny sposób przyczyny i istotę, sposób szerzenia się, zasady rozpoznawania i zwalczania takich częstych u nas problemów jak panleukopenia, białaczka (FeLV), wirusowy niedobór immunologiczny (FIV), katar, chlamydioza, mykoplazmoza, grzybice skórne i wielu innych. Szczególne miejsce zajmuje zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP), będące nadal wyzwaniem diagnostycznym i terapeutycznym. Nad obecnymi na naszym rynku tłumaczeniami zagranicznych podręczników ma tę przewagę, że napisana jest przez znanego w naszym kraju (i nie tylko) nauczyciela akademickiego, a jednocześnie doświadczonego lekarza kotów praktykującego od dziesiątków w Polsce, a więc znającego nasze realia, w szczególności możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Podręcznik zawiera informacje na temat epidemiologii, rozpoznawania, leczenia i profilaktyki chorób kotów w naszych warunkach z uwzględnieniem aspektów zagrożenia zdrowia człowieka. Liczne tabele, schematy oraz 50 kolorowych fotografii z pewnością ułatwią poznanie objawów oraz zrozumienie skomplikowanej niekiedy patagenezy niektórych zakażeń.
O przydatności tego podręcznika świadczy też fakt, iż oddajemy czytelnikom obecnie jego wznowienie, jako że pierwszy nakład został dość szybko wyczerpany. Książka udziela wyczerpujacych odpowiedzi na pytania istotne dla każdego hodowcy i praktyka:
• Od kiedy w Polsce występuje u kotów wirusowa gorączka krwotoczna?
• Jak zmniejszyć ryzyko FIP w hodowli?
• Dlaczego nowa szczepionka przeciw białaczce zawiera wirus ospy kanarków?
• Jak leczyć w naszych warunkach mykoplazmozę hemotropową kotów?
• Od kiedy dostępna jest szczepionka przeciw FIV?
• Czy koty w Polsce chorują na chlamydofilozę?
• Czy szczepienie przeciw wściekliźnie może kotu zaszkodzić?
• Czy kot może się zarazić kaszlem psiarniowym lub parwowirozą od psa?
• Czy FIP jest chorobą zaraźliwą?

Educatsja   Beata Królikowska

+48 506 054 384

educatsja@gmail.com